ALIN GERME
Alın germe estetiği ameliyatı nasıl yapılır? Öncesi ve Sonrası yapılması gerekenler nelerdir?
  • Tarih: 19 Şubat 2013
  • Yazar: Gerçek İlker Şiriner
  • Kategori: Hizmetler
  • Yorumlar:1
Alın Germe Ameliyatı

Sinüs cerrahisinde bahsettiğimiz endoskoplardan 30 derecelik olanlar kullanılarak, saç çizgisinin gerisine yapılan 2-4 cm lik 5 ayrı kesi yerinden girilerek saç kaybını azaltan ve iyileşme sürecini hızlandıran, istenilirse sadece alın germe, kaş kaldırma yapılabildiği gibi ayni anda malar – yanak yağ yastıkçıkları da temporal kasa asılabilmektedir.

Ağız içinden 1-2 cm lik kesilerle malar yağ yastıkçıklarının hareketliliği ve gerilme miktarı arttırılabilir. Eğer orta yüz germe ve göz kapağı ameliyatı ile birleştirilebilirse daha iyi sonuçlar alınması sağlanabilir.  Aynı yöntemle alin sinirleri serbestleştirilerek ve corrugator kası kesilerek migren ağrısının azalmasına da yardımcı olabilir. Kalıcı botox etkisiyle kaş çatma ortadan kaldırılabilir.

Birinci haftadan itibaren iyileşme baslar ve tam iyileşme 1. ay içinde olur. Sonucun belirgin olduğu genç görünüme ise 3. ayda kavuşulur. Ameliyatta eriyebilir implant kullanılır.

Göz kapaklarının cilt ve yağ fazlalığına bağlı gelişen sarkıklık güzelliğin ötesinde bazı hastalarda görme alanını dahi azaltmaktadır. Alt göz kapaklarında ise şişlik, yağ dokusunun sarkmasına bağlı torbalanma ve kırışıklıklar sıklıkla gözlenir.

Yorumlar
Yorum Yapın